HAKKIMIZDA

İKRAM ÇİĞKÖFTE

İKRAM ÇİĞKÖFTE

Yıllar önce, zamanın şartlarına uygun olacak şekilde üç ayaklı seyyar arabasıyla çiğ köfte satışına başlayan Mehmet Güzelaydın, bugün AB standartlarında ilk çiğ köfte fabrikasının kurucusu olarak çiğ köfte sektörüne öncülük etmektedir.

Adıyamanlı olan Mehmet Güzelaydın, vizyoner kişiliği sayesinde kısa sürede büyük adımlar atarak sektörün oluşmasında ve gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Seyyar arabadan, ilk çiğ köfte şubesine, el ile üretimden, çiğ köfte makinesine ve son olarak ilk çiğ köfte fabrikasıyla birçok ilke imza atmıştır.

ÇİĞKÖFTECİ MEHMET USTA

İkram Çiğköfte ’in kurucusu Mehmet Usta, fabrika açılışında yaptığı konuşmada; “Biz bu lezzeti tüm Türkiye’ye sevdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün ülke genelinde en yakın şubemiz ve yüzlerce personelimizle hizmet veriyoruz. AB standartlarında, 3 katlı, modern, Türkiye’nin ilk çiğ köfte fabrikasını hizmete açtık, en büyük rakibimiz yoktur İkram Çiğköfte.” Dünyada Tektir . eşi benzeri yoktur.

İkram Çiğköfte Türkiye’nin dört bir tarafında verdiği bayiliklerle büyümeye devam etmektedir.

MEHMET GÜZELAYDIN

Mehmet Usta İlk Çiğköfte İşene 1980 Yılında 4. Levent Mevkinde El Arabasında Başlamış Daha Sonra İstanbulun Semtlerinde Çeşitli Bölgelerde Dükkan Açıp Bayilik Verecek Kadar Büyük Bir Firma Haline Gelen İkram Çiğköfte İstanbullurara Bu Eşsiz Lezzeti Tatırmış Ve Halen Dünyanın En Tatlı Acısı Olan Çiğköftemizi Tattırmaya Devam Etmiştir. Daha Çok Hizmet İçin Neler Yaptık Ve Yapıyoruz.

Çiğ köfte, o zamanlarda el ile yoğruluyordu ve çok az bir kitleye ulaşıyordu. Bu lezzeti daha fazla insana ulaştırmak isteyen Mehmet Usta, bu dönemlerde çiğ köfte makinesini kullanmaya başlayarak, üretim kapasitesini arttırdı ve sanayileşmenin ilk adımları atılmış oldu.

Markalaşma yolunda ilerleyen İkram Çiğköfte, açılan ilk şubeyle çiğ köfte sektöründe bir ilke daha imza atmış oldu.

El değmeden üretim, sağlıklı ve hijyenik koşullar ve İkram Çiğköfte nin benzersiz lezzeti taleplerin artmasını sağladı ve yeni şubeler açılmaya devam etti.